Muusika ja film

Muusika-aasta puhul kohtuvad Muusikapäeval eesti noortega armastatud heliloojad Olav Ehala ja Ülo Krigul, kelle filmimuusikat tunnevad nii noored kui ka vanad filmisõbrad. Heliloojad tutvustavad oma loomingut ning jutustavad esmakordselt publikule filmidele muusika kirjutamisest põnevaidlugusid. Kohtumisel kõlab elav muusika, mille ettekannetes osalevad ka heliloojad ise, ning kavas on katked nii vanadest kui ka uutest filmidest!

“Olav Ehala filmihelide maailm”

9.15–10.00, 10.30–11.15, 11.45–12.30

Apollo Kino (Solaris keskus) Kalevi saal

Olav Ehala on Eesti üks hinnatumaid teatri- ja filmiheliloojaid, kes on kirjutanud muusikat alates 1960ndate lõpust. Tänaseks on suur osa tema heliloomingust saanud üldrahvalikult tuntuks ning tema muusika ilmestab mängufilme ja animatsioone, mis kuuluvad eri põlvkondade armastatumate filmide hulka.

Kohtumisel näeme ja kuuleme kaadreid Eesti kino kullafondi kuuluvatest linateostest: joonisfilmist “Ramsese vembud” (1987), mängufilmidest “Nukitsamees” (1981) ja “Karoliine Hõbelõng” (1984).

Muusikaline etteaste: Olav Ehala (klaver) ja Nele-Liis Vaiksoo (vokaal)

Sissepääs tasuta.

Osalemine eelregistreerimisel aadressil film@muusikapaev.ee

 

“Ülo Kriguli heliribad”

10.30–11.15

Apollo Kino (Solaris keskus) Saku saal

Ülo Krigul  on noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid ja rahvusvaheliselt edukamaid heliloojaid, kes tunneb end koduselt väga paljudes muusikažanrites. Tema loomingut on ette kantud paljudel festivalidel nii Eestis kui ka raja taga. Mitme muusikaauhinnaga pärjatud Krigul on loonud teoseid nii sümfooniaorkestritele, kooridele kui ka kammerkoosseisudele, teatrilavastustele ja filmidele. Klahvpillimängijana on ta nõutud nii jazz- kui ka rockgruppides.

Kohtumisel näeme ja kuuleme kaadreid filmidest “Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu” (2013), Roukli” (2015, filmiühistu Roukli) ja Hardi Volmeri uuest animatsioonist „Arhimeeritud linn“ (2015).

Muusikaline etteaste: Ülo Krigul (klaver)

Sissepääs tasuta.

Osalemine eelregistreerimisel aadressil film@muusikapaev.ee