Muusika ja teadus

Muusikapäev kutsub Muusika-aasta puhul avastama muusika ja teaduse ühiseid põnevaid tagamaid!

 

Muusika ja trigonomeetria – keskkooli matemaatika põnevad seosed!

12.00–13.00

Loeng ja eksperimendid: dotsent Ivo Müürsepp

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory konverentsisaal

Dotsent Ivo Müürsepp räägib, kuidas keskkooli matemaatika, täpsemalt trigonomeetria, on seotud muusikaga. Kui tahad teada, kuidas võnkumised ja lained, siinus ja koosinus muusikaga kokku käivad, tule 1. oktoobril kell 12 Tallinna Tehnikaülikooli Mektory konverentsisaali! Lisaks saad teada, miks mõned noodid kõlavad kokku ja teised mitte ning kuidas trigonomeetria abivalemite abil on võimalik häälestada pille. Trigonomeetria ja muusika tehakse nähtavaks ja oodata võib leegitsevaid üllatusi!

Sissepääs tasuta.
Osalemine eelregistreerimisel aadressil teadus@muusikapaev.ee.

 

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory töötuba “Laulvad robotid”

10.00–10.45, 12.00–12.45,14.00–14.45 Tallinna Tehnikaülikooli Mektory, “Õpime mängides” labor

Lisaprogrammi üheks osaks on Mektory  „Laulvate robotite“ töötuba. Seal tehakse tutvust LEGO robotite ehitamisega ja õpitakse, kuidas robot laulma panna – vali oma lemmiklugu või Muusikapäeva tunnusmeloodia, mida robot esitama hakkab!

Sissepääs tasuta.
Osalemine eelregistreerimisel aadressil teadus@muusikapaev.ee.

 

SA Teaduskeskus AHHAA Teadusteater “Akustikateater” 10.00–10.45 Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Tehnoloogiakooli konverentsisaal

Kas teate, kui kiiresti levib õhus  heli? Aga vees või metallis? Või kuidas ta meie õhus levib? Milleks meile üldse kaks kõrva? AHHAA Teadusteatri programmis „AHHAA, akustika!“ saad teada vastused neile küsimustele ja lisaks saad ka tunda ülehelikiirusel lendavat lööklainet.

Sissepääs tasuta.

Osalemine eelregistreerimisel aadressil teadus@muusikapaev.ee.